Европейският шампион Реал Мадрид отнесе Ливърпул на неговия Анфийлд с в

...

Безпощаден Реал разпиля Ливърпул насред „Анфийлд“ и показа защо е Крал на Европа

Европейският първенец Реал Мадрид отнесе Ливърпул на неговия " Анфийлд " с в зрелищен първи дуел от 1/8-финалите на Шампионската лига, който беше повтаряне от миналогодишния край в шампионата. Всичко започва още в четвъртата минута, когато  Дарвин Нунес откри с извънредно осъществяване, а Мохамед Салах удвои в 14-ата минута след голяма неточност на вратаря Тибо Куртоа.

Оттам насетне обаче имаше единствено един тим на терена - този на " Лос Бланкос ". Първо  Винисиус Жуниор върна един гол в 21-ата, а брацилецът изравни в 36-ата минута след неточност и на Алисон. Едер Милитао  донесе пълния поврат в 47-ата, преди Карим Бензема  да се разпише на два пъти в 55-ата и 67-ата минута, с което приключи разгрома.

Първото полувреме предложи невероятни страсти и нищо не предвещаваше сходна тежка вечер за " алените ", които стартираха по необикновен метод и означиха две бързи попадения. Реал обаче сподели, че е изработен за този шампионат и бързо съумя да се съвземе и да изравни. През втората част испанците тотално надиграха мърсисйдци, които напълно не приличиха на тим, и напълно справедливо осъществиха нови три безответни гола, с които значително обезмислиха реванша.

По този метод Реал гледа с огромен оптимизъм и с крайник и половина към 1/4-финалите, само че въпреки всичко следва ревнаш на 15 март на " Сантиаго Бернабеу ".

Мениджърът на Ливърпул - Юрген Клоп, заложи на същата единайсеторка, която стартира при успеха над Нюкасъл  с 2:0 през уикенда. На вратата бе Алисон, а пред него в отбраната действаха Трент Александър-Арнолд, Джо Гомес, Върджил ван Дайк и Андрю Робъртсън. В средата на терена действаха капитанът Джордан Хендерсън, Фабиньо и 18-годишният Стефан Байчетич. Атаката пък бе водена от Мохамед Салах, Коди Гакпо и Дарвин Нунес, който беше под въпрос за срещата.

Карло Анчелоти пък предприе две промени от мача против Осасуна през уикенда. Дани Карвахал и Карим Бензема се завърнаха измежду титулярите за сметка на Начо Фернандес и Дани Себайос. На вратата беше Тибо Куртоа, а пред него Дейвид Алаба, Антонио Рюдигер, Едер Милитао и Карвахал. В центъра действаха Лука Модрич, Едуардо Камавинга и Федерико Валверде. Тройката в нахлуване беше образувана от Винисиус Жуниор, Бензема и Родриго.

Ливърпул започва доста надъхано и и опита преса, която докара до неточност в рискова зона. Топката стигна до Коди Гакпо в наказателното поле, само че нидерландският национал се подхлъзна и не съумя да откри Мохамед Салах или да стреля.

Домакините продължиха със мощния старт и откриха резултата още с първата си голова опция в четвъртата минута. Атаката на „ алените “ стартира от Трент Александър-Арнолд и мина през Стефан Байчетич. След това Мохамед Салах получи топката на десния фланг и даде отлично центриране в наказателното поле, където Дарвин Нунес се измъкна от засадата и по приказен метод с пета матира Тибо Куртоа – 1:0.